Rezervácia

Arrival date
Departure date

+421 911 611 386 e-mail

Jednou zo silných stránok Wellness Hotela Chopok**** je jeho poloha. Exkluzívna lokalita Demänovskej doliny v Nízkych Tatrách je čistým extraktom toho najlepšieho, čo na Slovensku máme.

Nízke Tatry sú najrozsiahlejším a zároveň druhým najvyšším pohorím Slovenska, ktoré tvoria Tatranský národný park Nízke Tatry (NAPANT).

Jedinečné výhľady na pohoria a údolia Slovenska sa návštevníkom naskytnú z najvyšších vrcholov Nízkych Tatier, ktorými sú Ďumbier (2043 m), Chopok (2024 m), Dereše (2004 m), Chabenec (1955 m) a Kráľova hoľa (1948 m).

Práve vďaka prírodným krásam sú Nízke Tatry jedno z najnavštevovanejších pohorí Slovenska už niekoľko desaťročí, čo spôsobilo rozkvet turizmu v tejto lokalite. V ostatným rokoch sa tu toho mnoho vybudovalo - od ubytovacích zariadení všetkých kategórií, cez vodné parky, športoviská, adrenalínové atrakcie po TOP lyžiarske a turistické strediská s novými sedačkami a vlekmi.

Nachádzajú sa tu najvýznamnejšie turistické a lyžiarske strediská Slovenska. Demänovská dolina s najznámejším strediskom Jasná Nízke Tatry sa rozprestiera v severnej časti pohoria Nízke Tatry. Na južnej strane sú navštevované najmä Tále, Srdiečko, Kosodrevina v Bystrej doline a rekreačná obec Mýto pod Ďumbierom. Lyžiarske stredisko Čertovica sa nachádza v strednej časti pohoria a obľúbené turistické a lyžiarske stredisko Donovaly sa nachádza v západnej časti pohoria Nízke Tatry.

Lyžovačka v lyžiarskych strediskách Nízkych Tatier s vybudovanou infraštruktúrou, moderným vybavením a atrakciami v okolí, poskytne milovníkom zjazdového aj bežeckého lyžovania dokonalú zimnú dovolenku na Slovensku. Lyžovanie na svahoch lyžiarskych stredísk Nízkych Tatier je pre milovníkov tohto zimného športu dokonalým uvoľnením.

Pohorie Nízke Tatry okrem turistického vyžitia na takmer tisícke km značkovaných turistických chodníkoch a lyžovačky v najlepších lyžiarskych strediskách na Slovensku, poskytuje i možnosti kúpania (Liptovská Mara, Liptovský Ján, Bešeňová, Krpáčovo, Liptovský Ján, Tále, Aqupark Tatralandia) a návštevy jaskýň ( Demänovská ľadová jaskyňa, Važecká jaskyňa, Demänovská jaskyňa Slobody, Bystrianska jaskyňa, Jaskyňa mŕtvych netopierov).

 • Demänovská dolina, Demänovské jaskyne

  Demänovská dolina má dĺžku 15 km a je hlavným centrum cestovného ruchu severnej časti Nízkych Tatier. Demänovská dolina je najznámejšou a najnavštevovanejšou dolinou Nízkych Tatier.

 • Stredisko Jasná Nízke Tatry

  Stredisko Jasná Nízke Tatry s najlepšími prírodnými predpokladmi na lyžovanie a snowboarding, v letných mesiacoch na turistku, sa nachádza na konci obce Demänovská dolina.

 • Chopok Nízke Tatry

  Vrch Chopok (2 024 m.n.m.) je súčasťou pohoria Nízke Tatry a je rozdelený na strediská CHOPOK SEVER a CHOPOK JUH.

 • Šport, zábava a relax

  Pripravili sme pre vás informácie o zimných športoch v Jasnej, informácie o možnostiach adrenalínových športov v regióne LIPTOV, ako aj informácie o možnostiach strávenia voľného času pre rodiny s deťmi  a o možnostiach zábavy , ale i veľmi zaujímavú ponuku zážitkových reštaurácií.

 • Nízke Tatry, Liptov

  Región LIPTOV je vďaka prírodným krásam, možnostiam adrenalínu, aquaparkom, možnostiam zábavy a jedinečnej gastronómie slovenskou turistickou destináciou číslo jeden v zime aj v lete o čom svedčí i vysoká návštevnosť turistov v tomto regióne.

Vaša rezervácia

Kontaktné informácie
Aby sme Vás mohli spätne kontaktovať, zanechajte nám, prosím, na Vás kontakt.
Polia označené hviezdičkou sú povinné