Rezervácia

Arrival date
Departure date

+421 911 611 386 e-mail

Stredisko Jasná Nízke Tatry

Stredisko Jasná Nízke Tatry s najlepšími prírodnými predpokladmi na lyžovanie a snowboarding, v letných mesiacoch na turistku, sa nachádza na konci obce Demänovská dolina.

Zima a lyžovačka v Jasnej v Nízkych Tatrách

Jasná Nízke Tatry patrí medzi najväčšie strediská na Slovensku. Nachádza sa v pohorí Nízke Tatry na severných a južných svahoch vrchu Chopok v nadmorskej výške 900 – 2 024 m.n.m.

V zimných mesiacoch je lyžovanie v stredisku Jasná Nízke Tatry prevádzkované na severnom aj južnom svahu Chopku na viac ako 49 km upravených zjazdovkách s prepravnou kapacitou viac ako 30 tis. osôb za hodinu.

Lyžovanie v Jasnej

Lyžovačka v Jasnej je lyžiarmi vyhľadávaná aj kvôli prepojeniu stredísk Chopok sever a Chopok juh (od roku 2007). Kvalitný zasnežovací systém v dĺžke takmer 30 km garantuje lyžovanie 5 mesiacov v roku. Lyžovačka spravidla začína začiatkom decembra a trvá do konca apríla.

Lyžovanie v stredisku Jasná Nízke Tatry je obľúbené kvôli perfektne upraveným zjazdovkám rôznych obtiažností pre zjazdové lyžovanie ale i vďaka vhodným podmienkam pre skialpinistov, freeride, bežecké lyžovanie. Okrem lyžovačky môžete zažiť veľa zábavy i pri večernej sánkovačke, korčuľovaní alebo menej bežných aktivitách ako sú skifox, snowscoot, snowbike, kitewing či paragliding.

Stredisko JASNÁ Nízke Tatry je TOP lyžiarske stredisko aj vďaka tomuto vybaveniu:

  • MAXiLand – detská lyžiarska škola
  • Tatry Motion – stredisková lyžiarska a snowboardová škola
  • Lyžiarske požičovne
  • Moderné gastro zariadenia priamo na svahu
  • Snowpark pre vyznávačov freestylu
  • Lyžiarská škola Jasná
  • Servis
  • Úschovne
  • Športové obchody

Leto a turistika v Jasnej v Nízkych Tatrách

V letných mesiacoch je stredisko JASNÁ Nízke Tatry častým cieľom turistov najmä vďaka krásnej prírode Nízkych Tatier, možnosti turistiky a adrenalínovým aktivitám.

Niektoré lanovky premávajú i v letných mesiacoch. Môžete sa vyviesť šesťsedačkou zo strediska Záhradky (1 028 m.n.m.) na Rovnú hoľu (1 491 m.n.m.) a odtiaľ ďalej dvojsedačkou na stanicu Chopok Úboč (1 843 m.n.m.). Odtiaľto sa polhodinovu prechádzkou dostanete na vrchol Chopku  (2 024 m.n.m.).

V lete je Jasná navštevovaná aj kvôli jedinečnému Bike Parku, Dračej veži ale aj kvôli najvyššie položenému múzeu na Slovensku - Múzeum prírody a minimúzeum venované lanovke.

Vaša rezervácia

Kontaktné informácie
Aby sme Vás mohli spätne kontaktovať, zanechajte nám, prosím, na Vás kontakt.
Polia označené hviezdičkou sú povinné