Rezervácia

Arrival date
Departure date

+421 911 611 386 e-mail

Galéria výtvarného umenia CHOPOK

Umenie bližšie k vám

 

Zmysel pre umenie a zberateľská vášeň sú dva jedinečné aspekty, ktoré započali príbeh Galérii výtvarného umenia Chopok v priestoroch nášho hotela. 

Prepojenie vybraných výtvarných diel a pobytu vo Wellness Hoteli Chopok**** vytvára neopakovateľnú atmosféru. Významné diela prevažne slovenských, českých, maďarských, ukrajinských, poľských a nemeckých autorov oživujú takmer každý priestor v hoteli. Výstavy, ktoré ponúkame našim hosťom sú zamerané na rôzne časové obdobia počnúc 18 storočím až po súčastnosť a sú kombináciou rôznych tém. 

 

Prečo galéria v hoteli?

Umenie je dôležitou súčasťou nášho života. Našim cieľom je priniesť umenie aj do bežného hotelového dňa a nechať sa ním neustále inšpirovať a skrášľovať si deň. Vystavené diela vás sprevádzajú celým interiérom hotela, v spoločných priestoroch, reštaurácii aj na izbách a v apartmánoch. Takýmto spôsobom sa s vami delíme o kúsok umenia, ktoré reprezentujú aktuálne vybrané diela. 

Relaxujme s kultúrou

Spoločným prvkom pre umenie je hlboká ľudská potreba nadviazať spojenie. Aktivity spojené s umením môžu byť zdrojom radosti, uspokojenia a kultúrne obohatiť nás všetkých, ktorí v hoteli pobývame. Deti môžu objavovať, dospelí spomínať, zvedavci skúmať a znalci študovať, a to aj v hotelovom župane či pri ceste do lobby baru. 

Akú zbierku u nás uvidíte

Živá galéria sprístupňuje diela známych i menej známych maliarov rôznych národností, najmä z obdobia konca 19. a začiatku 20. storočia. Hotelové zákutia sú obohatené o diela výtvarníkov ako napr. Elemér Halász Hradil, Lászlo Neogrady, Vincent Hložník, ale aj obrazy Vladimíra Droppu, maliara pochádzajúceho z Liptova. V kolekcii nájdete rôzne kombinácie výtvarných techník a motívov. Prevažujú témy krajinomaľby, zátišia, akty a národné motívy. Naši hostia môžu objavovať rôznorodosť prístupu autorov k jednotlivým témam. Z maliarskych techník sa najčastejšie objavuje olejomaľba. 

Pri vstupe do areálu Wellness Hotela CHOPOK**** vás už niekoľko rokov víta monumentálna bronzová socha Mladosť od akademického sochára a národného umelca Tibora Bártfaya (1922–2015).

Zo súčastných umelcov pre vás vystavujeme veľkoformátové diela akademického maliara Jána Rašku, ktorý žije a pôsobí v Bratislave. Prítomnosť rukopisu J. Rašku je všadeprítomná. Jeho dekoratívne maľby, digitálne reprodukcie a sochárske detaily zdobia celý hotel. 

Pri prechádzke hotelom sa tak ocitnete na rôznych, vždy originálnych miestach.

Vaša rezervácia

Kontaktné informácie
Aby sme Vás mohli spätne kontaktovať, zanechajte nám, prosím, na Vás kontakt.
Polia označené hviezdičkou sú povinné