Rezervácia

Arrival date
Departure date

+421 911 611 386 e-mail

Nízke Tatry, Liptov

Región LIPTOV je vďaka prírodným krásam, možnostiam adrenalínu, aquaparkom, možnostiam zábavy a jedinečnej gastronómie slovenskou turistickou destináciou číslo jeden v zime aj v lete o čom svedčí i vysoká návštevnosť turistov v tomto regióne.

Dovolenka na Slovensku v regióne Liptov je preto veľmi častou voľbou najmä športovo aktívnych ľudí a rodín s deťmi.

Vďaka pohoriam, ktoré región Liptov obklopujú (Chočské Vrchy, Vysoké Tatry, Nízke Tatry, Západné Tatry, Veľká a Malá Fatra) je Liptov raj pre turistov a milovníkov zimných športov. Dovolenka na Slovensku sa tak stáva čoraz vyhľadávanejšou práve pre milovníkov zimných športov a turistiky.

Zimné športy

Liptov má lyžiarske trate prakticky na každom kroku. Vyberú si nároční lyžiari i začiatočníci. Najznámejšími strediskami sú Jasná Nízke Tatry, kde si môžete zalyžovať na severnej aj južnej strane vrchu Chopok a lyžiarske stredisko Malinô Brdo, ktoré sa nachádza nad mestom Ružomberok. Tieto 2 známe lyžiarske strediská sú určite dôvodom, prečo je lyžovačka v pohorí Nízke Tatry a regióne Liptov vyhľadávaným miestom na strávenie zimnej dovolenky.

Turistika

Pre nadšencov turistiky je dovolenka na Slovensku v regióne Liptov a pohorí Nízke Tatry určite to pravé miesto na aktívny oddych. Nachádzajú sa tu trasy na ľahké prechádzky až po náročné turistické trasy na vysokohorské hrebeňovky pohorí Chočské Vrchy, Nízke Tatry, Vysoké Tatry, Západné Tatry. K najkrajším trasám v regióne Liptov patria náučný chodník Prosiecka a Kvačianska dolina, Žiarska dolina, Roháče, Liptovský Ján a vysokohorská turistika na vrch Kriváň.

Šport a adrenalín

Cykloturistika, paragliding, horolezecká škola, štvorkolky, jazda na koni, zimné športy ako napr. lyžovanie, feeride, skialpinizmus, kitewing a snowboarding ale aj tenis, squash, paintball, windsurfing a mnoho ďalších športov je možné zažiť práve v regióne Liptov. Dovolenka na Slovensku v regióne Liptov a Nízkych Tatrách sa stáva sa pre široké možnosti nielen športových aktivít vyhľadávanou dovolenkovou destináciou slovenských aj zahraničných turistov.

Vodné športy, aquaparky a termálne vody

Najväčšia vodná nádrž regiónu Liptov, Liptovská Mara ponúka široké možnosti na kúpanie a rôzne vodné športy ako napr. vodné bicykle, surfy, člnky, skútre a iné. Milovníci raftingu si prídu na svoje počas splavovania rieky Váh, rafting na rieke Belej alebo splavovaním na umelom vodnom kanáli v Liptovskom Mikuláši. Veľkým lákadlom pre návštevníkov Liptova sú termálne pramene v obci Bešeňová, Liptovský Ján a najväčší aquapark Tatralandia.

Liptov je známy i vďaka bryndzovým haluškám, liptovským pirohám, žinčice a tradičným výrobkom z mlieka a syra, ktoré môžete ochutnať v tradičných salašoch a kolibách.

Vaša rezervácia

Kontaktné informácie
Aby sme Vás mohli spätne kontaktovať, zanechajte nám, prosím, na Vás kontakt.
Polia označené hviezdičkou sú povinné