Rezervácia

Arrival date
Departure date

+421 911 611 386 e-mail

LIEČEBNÉ MASÁŽNE TERAPIE

KLASICKÁ MASÁŽ

Klasická masáž je vhodná na uvoľnenie svalov ale aj pri nespavosti a strese. Odporúča sa pri chorobách pohybových ústrojov, ochorenia svalového aparátu, šliach, fascií a deformácie chrbtice ako aj stavoch po úrazoch a operáciách na kostiach a kĺboch. Blahodárne pôsobí aj pri chorobách nervového systému, chorobách tráviaceho traktu, chorobách dolných dýchacích ciest a pri rekonvalescencii.

Pri masáži dochádza k prekrveniu telových orgánov (napr. prekrvením obličiek stúpa tvorba moču), zlepšuje sa výmena kyslíka a oxidu uhličitého v pľúcach, ako aj vnútorné dýchanie a termoregulačné procesy. Masáž má celkový povzbudzujúci účinok na telesnú výkonnosť, spánok, na stav centrálnej nervovej sústavy.

Aplikuje sa predovšetkým ako masáž liečebná a na doliečenie prekonaných ochorení a po úrazových stavoch.

Terapeut tlakovými hmatmi pôsobí na svalstvo uložené v hlbších štruktúrach tela. Pri masírovaní a pôsobení na svalový spazmus, môže klient pociťovať výraznú bolesť. Pri dodržiavaní pravidelnosti v masírovaní problémových oblastí, je možné predísť vážnym chorobným stavom, spojeným s obmedzením hybností a pružnosti celého pohybového aparátu.

Pri klasickej masáži sa na masírovanie používajú 100% bio bylinné oleje alebo aróma oleje.

100% ľubovníkový olej
Ľubovník bodkovaný (hypericum perforatum) sa ako masážny prostriedok skvele osvedčil najmä pri problémoch s chrbticou, bolesťami svalov a kĺbov. Veľmi obľúbený sa stal pre jeho schopnosť hĺbkovo vyživovať medzistavcové priestory.

100% rakytníkový olej
Rakytníkový olej má antioxidačné a protizápalové účinky. Veľmi priaznivo pôsobí na kožné problémy ako sú akné, ekzémi a psoriáza. Regeneruje pleť po ožarovaní, popáleninách a drobných poraneniach.

100% konopný olej
Olej s vysokým obsahom nenasýtených mastných kyselín, dobre vstrebateľný, regeneruje, zjemňuje a ukľudňuje pokožku, obmedzuje tvorbu vrások, osvedčuje sa pri extrémnej suchosti pokožky, akné. Je známy aj pozitívnymi účinkami pri ekzémoch a lupienke.

100% kokosový olej
Panenský kokosový olej je bohatý na antioxidanty, proteíny a vitamíny, má jemnú konzistenciu a nevýraznú arómu. Použitie panenského kokosového oleja počas masáže urýchľuje odplavovanie toxických látok z tela, podporuje odbúravanie tukov a uvoľňuje napätie a zlepšuje krvný obeh.

Aróma oleje: limetka, pomaranč, vôňa ruže, citrón, levanduľa, med 


 

DETOXIKAČNÁ MEDOVÁ MASÁŽ

Medová masáž je veľmi účinná detoxikačná a očistná terapia a je vhodná pri poruchách krvného obehu, pri chorobách kĺbov a reumatických ochoreniach, pri problémoch s trávením a pri migrénach. Pomáha aj pri problémoch s nespavosťou, chronickej únave a bolesťami hlavy. Med je vynikajúci antibakteriálny prostriedok na hojenie rán, vredov, opuchov a zápalov.

Medová masáž má dvojaký účinok – odstraňuje toxíny (jedy) v tele a aktivuje vnútorné orgány. Medová masáž sa vykonáva v troch medových nánosoch v kombinácii s ukľudňujúcim tepelným obkladom a pôsobí ako telový peeling, ktorý pokožku zjemní a hydratuje. Masážna technika rúk v spojení s medom nanášaným na chrbát pôsobí skôr ako vysávanie-pumpovanie. Pri tejto detoxikačnej masáži dochádza k odstraňovaniu toxínov, ktoré sa vyplavujú cez pokožku chrbta. Stopy toxínov sa dajú pozorovať na zmene zafarbenia a konzistencie medu.

Počas vykonávania samotnej masáže dochádza k posilňovaniu reflexných zón na chrbte, čím sa stimuluje činnosť vnútorných orgánov.


 

BREUSSOVA MASÁŽ

Breussova masáž je manuálno-energetická terapia zameraná na svalstvo nachádzajúce sa pozdĺž chrbtice. Uvoľňuje telesné i psychické blokády. 

Pri Breussovej masáži sa regenerujú medzistavcové platničky, čím sa vyrieši široké spektrum zdravotných problémov. Počas masáže sa automatickým ošetrením akupresúrnych bodov – predovšetkým na meridiáne močového mechúra – môžu uvoľniť blokády a duchovné napätie, a tak sa zosilní účinok masáže. Používame ľubovníkový olej, pomocou ktorého sa dokážu platničky regenerovať a znovu nabiť energiou.


 

LYMFODRENÁŽNA MANUÁLNA MASÁŽ

Lymfodrenážna manuálna masáž je liečebná masáž podporujúca lymfatický systém. Je to veľmi jemná a ukľudňujúca masáž s cieľom podporiť celkovú funkciu lymfatického systému, s čím je úzko spätá podpora imunity i vylučovanie prebytočných odpadových látok z tela von, blahodárne pôsobí na vzhľad pokožky, najmä na partie s nábehom na celulitídu a tiež odstraňuje opuchy spôsobené stagnáciou lymfy.

Odporúča sa najmä v obdobiach detoxikácie na jar a na jeseň, tiež po chorobách kedy sa telo zbavuje prebytočných látok.

Lymfodrenážna manuálna masáž odstraňuje opuchy, pomáha pri celulitíde, zlepšuje vzhľad, vyhladzuje a zlepšuje funkciu kože, odstraňuje únavu, zmierňuje akútnu migrénu, po masáži je pocit „ľahkých rúk a nôh“, odstraňuje kŕče v lýtkach.
Masáž sa neodporúča pri nádorových ochoreniach, opuchoch spôsobených ochorením obličiek, pri srdcových problémoch, žilových a kožných ochoreniach, vysokom krvnom tlaku, pri ochoreniach štítnej žľazy, celkovej vyčerpanosti, bezprostredne po jedle, po požití alkoholu, pri ochoreniach dutiny brušnej spojene so zápalmi a iné.

Pred masážou je klient povinný informovať maséra o svojom zdravotnom stave.


 

BANKOVANIE

Terapia je vhodná pri poruchách pohybového systému, bolestiach obličiek, močových ciest, dýchacích ciest, pri problémoch so zažívacími orgánmi, na uvoľnenie svalových spaziem a iné.

Bankovanie využíva prepojenie akupunktúrnych dráh s vnútornými orgánmi tela. Je to aplikácia prikladania nahriatych baniek (sklenených pohárikov) na telo človeka. Výsledkom pôsobenia týchto baniek je rýchla metabolizácia a regenerácia tkaniva. Následkom prekrvenia môžu zostať na koži krvné podliatiny, ktoré sú bežným javom po bankovaní.

Terapia sa neodporúča pri hemofílii, leukémií a nádoroch, infekciách ,kŕčových žilách, pri zápaloch žíl a iné.


 

REFLEXNÁ MASÁŽ CHODIDIEL

Reflexná terapia je jednou z najúčinnejších metód alternatívnej medicíny. Tlakom a masírovaním reflexných plôšok na chodidlách je možné zlepšiť celkovú látkovú výmenu, ovplyvniť bolesť chrbta a chrbtice, urýchliť hojenie po úraze alebo operatívnom zásahu a predchádzať vzniku rakovinotvorných buniek. Inými slovami, telo sa stáva odolnejšie, vyrovnanejšie a po masáži má človek pocit ľahkých nôh.

Pri tejto masáži nejde o klasické masírovanie ale o zatláčanie reflexných plôšok na chodidlách. Reflexné plôšky celého tela sa nachádzajú na chodidlách, takže chodidlo predstavuje zmenšený obraz ľudského tela.
Pri stláčaní jednotlivých reflexných zón môže klient pociťovať bolesť ktorá indikuje, že príslušný orgán, alebo oblasť nie je v poriadku. Tlakom na danú plochu alebo bod sa prenáša signál na príslušný orgán. Účinok sa dostavuje okamžite, čo má veľký význam pri bolestiach. Pravidelná masáž reflexných zón je prospešná pre celkový pocit zdravia a pohody i na predchádzanie zdravotným problémom.


 

REFLEXNÁ MASÁŽ RÚK S PARAFÍNOVÝM OBKLADOM

Reflexná masáž rúk zlepšuje funkciu všetkých orgánov v tele človeka a stimuluje pohybový aparát i jednotlivé orgány, aby mohli bezproblémovo pracovať. Taktiež pomáha pri nedostatočnej citlivosti končatín, zlepšuje prekrvenie a pohyblivosť článkov prstov ako i samotných prstov. Je to druh liečby, ktorý nabáda ľudí k tomu, aby sa zbavili negatívnych stresov a negatívnej energie.

Reflexná masáž rúk je stláčanie reflexných bodov a tým pôsobenie na jednotlivé orgány. Na rukách nie sú až tak stimulujúce a senzitívne reflexné body ako na chodidlách ale v niektorých prípadoch je samozrejme lepšie zvoliť reflexnú masáž rúk. Táto terapia berie do úvahy telesné, citové i duševné faktory a prostredie v ktorom človek žije.

Súčasťou terapie je i omladzujúci parafínový zábal rúk, ktorý prehrieva a uvoľňuje svaly, tlmí bolesť, zvyšuje krvný obeh a otvára póry. Jeho účinky sú zdravotné a estetické. Využíva sa pri chorobách pohybového aparátu, pri chronickej reumatickej artritíde, pri chorobách drobných kĺbov a pri suchej a popraskanej koži na rukách.

Neodporúča sa pri otvorených ranách.

ProcedúraDĺžka trvaniaCena
Klasická masáž25 min.23,00 €
Klasická masáž50 min.35,00 €
Breussova masáž50 min.35,00 €
Lymfodrenážna manuálna masáž50 min.42,00 €
Bankovanie25 min.25,00 €
Detoxikačná medová masáž50 min.35,00 €
Reflexná masáž chodidiel20 min.25,00 €
Reflexná masáž chodidiel40 min.32,00 €
Reflexná masáž rúk s parafínovým obkladom20 min./masáž, 20 min./zábal30,00 €

Vaša rezervácia

Kontaktné informácie
Aby sme Vás mohli spätne kontaktovať, zanechajte nám, prosím, na Vás kontakt.
Polia označené hviezdičkou sú povinné