Rezervácia

Arrival date
Departure date

+421 911 611 386 e-mail

Aquaparky a termály

Aquapark Tatralandia

Najväčší celoročný areál vodnej zábavy na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Aquapark Tatralandia ponúka zábavu a relax pre deti i dospelých.

Aquapark Tatralandia ponúka zábavu a relax pre deti i dospelých. K dispozícii je 14 bazénov, 29 toboganových dráh a vodných šmýkačiek, atrakcie pre deti a dospelých a v letných mesiacoch každý deň jedinečný program plný dobrej nálady, zábavy a rozličných hier a množstvo iných doplnkových služieb.

Atrakcie v areáli Aquaparku Tatralandia

 • vodné atrakcie – 14 bazénov: 9 celoročných bazénov s množstvom vodných atrakcií: masážne sedenia, vodné postele, vodný hríbik, chŕliče, vyvieračky, vodné prúdy, vodná hojdačka, vodný basketbal, volejbal, aquaerobic, vodné súťaže ... a 5 letných bazénov – detský bazén, plavecký bazén a bazén s 21 atrakciami
 • 29 toboganových dráh a vodných šmýkačiek– viac ako 1800 m šmýkacích dráh
 • Tropical paradise
 • Ostrov pirátov z Karibiku – jedinečný tropický komplex s bazénmi a výhľadom na Tatry
 • Summer City - atrakcie pre deti aj dospelých
 • Animácie - animačné programy pre deti aj dospelých
 • Služby - a množstvo iných doplnkových služieb

 

Voda v Aquaparku Tatralandia

Aquapark Tatralandia čerpá vodu z termálneho zdroja, ktorý vyviera z hĺbky viac ako 2500 m s teplotou 60,7°C. Termálna minerálna voda v bazénoch Aquaparku Tatralandia blahodarne pôsobí na pohybové a dýchacie ústrojenstvo.

Vzdialenosť od hotela: 9 km

Gino Paradise Bešeňová

Vodný raj Gino Paradise Bešeňová ponúka celoročný relax vo vonkajších bazénoch s geotermálnou vodou ale i čírou vodou, vo vnútorných antikorových bazénoch a zábavu v novovybudovanej zábavno-adrenalínovej zóne.

Relax v termálu Bešeňová

Vodný raj Gino Paradise Bešeňová je vybudovaný na báze horúcich prameňov termálnych vôd, ktoré blahodarne pôsobia na pohybové a dýchacie ústrojenstvo, majú priaznivé kozmetické účinky a vďaka prvku lítium pozitívne vplývajú aj na psychiku človeka. Geotermálne pramene s teplotou 60,5°C vyvierajú z hĺbky 1987 metrov a voda vo vonkajších bazénoch dosahuje teplotu 26-39 °C.

Vonkajšie bazény s geotermálnou a čírou vodou

Prvé vonkajšie bazény s geotermálnou vodou boli verejnosti sprístupnené v roku 1993 a v rokoch 2006 a 2007 boli obnovené a zrekonštruované. V súčasnosti je k dispozícii 8 vonkajších bazénov s geotermálnou vodou, z ktorých 7 je otvorených celoročne. K dispozícii sú 2 plavecké bazény, 5 relaxačných bazénov s podvodnými lavicami a ležadlami, vodnými tryskami a pod., a 3 vonkajšie tobogany. Voda vo vonkajších bazénoch dosahuje teplotu 26-39 °C. 5 nových bazénov z antikora s čírou ohrievanou vodou, ktorá dosahuje teplotu 24-37 °C, bolo otvorených v roku 2008. Tieto bazény nie sú v prevádzke počas zimy.

Vnútorné bazény termálneho parku

Vo vnútornej časti termálneho parku Gino Paradise Bešeňová nájdete bazény s antikora s priezračnou ohrievanou vodou, ktorá dosahujte teplotu 27-39 °C. Zaplávať si môžete vo veľkom plaveckom bazéne a oddýchnuť v relaxačnom bazéne so sedacími lavicami a masážnymi tryskami. Deti sa môžu vyšantiť v detskom bazéne alebo na tobogane. Vnútorné bazény sú otvorené celoročne.

Najdlhší tobogan na Slovensku

V novej celoročne otvorenej adrenalínovej zóne nájdete 30m vysokú toboganovú vežu s panoramatickou vyhliadkou a so 6 toboganmi, s celkovou dĺžkou viac ako 1 km, vrátane najdlhšieho toboganu na Slovensku. Jedinečný zážitok a neopakovateľnú atmosféru mora a morského príboja ponúka bazén s umelým vlnobitím.

Všetky deti si užijú zábavu v novom bazéne s hradom, detskými vodnými atrakciami, šmýkačkami, mini-toboganmi, vodnými delami a striekačkami... 

Vzdialenosť od hotela: 21,5 km

Termálne kúpalisko Liptovský Ján

Obľúbené a vyhľadávané miesto na oddych, relax a zotavenie a to najmä pre priaznivé účinky termálnej vody, ktorá pochádza z termálneho prameňa Rudolf.

Termálna voda v Liptovskom Jáne pochádza z termálneho prameňa Rudolf

V roku 1963 bol navŕtaný prameň Rudolf v hĺbke 95 m s teplotou 29,4°C a jeho voda i voda ďalších blízkych vrtov sa využíva v bazénoch letného termálneho kúpaliska v Liptovskom Jáne. Voda z termálneho prameňa Rudolf je mineralizovaná a kyslá, podľa obsahu plynov je silno uhličitá a stredne sírovodíková.

Liečivá minerálna voda v Liptovskom Jáne sa nachádza iba na 4 miestach:

 • letné termálne kúpalisko
 • krytý bazén v hoteli SOREA Máj
 • pitný minerálny prameň Teplica
 • prírodný Kúpeľný prameň (tzv. kaďa) na konci obce Liptovský Ján

 

Priaznivé účinky termálnej vody v Liptovskom Jáne

Voda v bazénoch letného termálneho kúpaliska v Liptovskom Jáne má priaznivé účinky na dýchacie cesty, pohybové ústrojenstvo (reuma, kĺby), kožné problémy (ekzémy, alergie). Pravidelný pobyt vo vode navodzuje prirodzený oddych tela a podporuje dobrý spánok.

Voda sa používa sa aj na pitné účely a je vhodná na liečenie:

 • porúch látkovej výmeny
 • žalúdočných a črevných chorôb
 • ochorení žlčníka a pečene
 • problémov s krvným tlakom
 • alergických ochorení

 

Letné termálne kúpalisko Liptovský Ján – prevádzková doba, bazény

Termálne kúpalisko v Liptovskom Jáne je v prevádzke počas letnej sezóny od júna do konca septembra.

Na letnom kúpalisku v Liptovskom Jáne sa nachádzajú tieto bazény:

 • plavecký bazén (50 m dlhý, 18 m široký, hĺbka vody od 80 do 180 cm)
 • detský bazén
 • relaxačný – kľudový bazén
 • bazén s fontánkou

 

Vzdialenosť od hotela: 15 km

Aqua-Vital Park Lúčky

Aqua-Vital Park v roku 2008 vybudovali a otvorili Kúpele Lúčky, ktoré sú vyhľadávané a navštevované vďaka liečivej vode, ktorá je vhodná na liečbu ženských ochorení, chorôb pohybového ústrojenstva, nervových ochorení a chorôb z povolania.

Aqua-Vital Park Lúčky - relax v bazénoch s liečivou vodou

Milovníci vody majú k dispozícii vonkajší sedací bazén s liečivou minerálnou vodou, ktorej teplota dosahuje 36 °C - 38 °C, vonkajší rekreačný bazén s rozličnými atrakciami ako sú vzduchové lehátka, protiprúd, vodná čaša, podhladinové osvetlenie, masážne trysky a chrliče vody. Relax a uvoľnenie ponúka i vnútorný minerálny bazén s liečivou vodou s teplotou 33 °C a 35 °C.

Vonkajšie atrakcie v blízkosti bazénov

Návštevníci Aqua-Vital Parku v Lúčkach sa môžu zabaviť aj na atrakciách ako sú obrovské šachy, zahrať si volejbal na volejbalovom ihrisku a deti sa môžu vyšantiť na obľúbenej detskej trampolíne, detských hojdačkách alebo na detských preliezkach.

Otváracia doba Aqua-Vital Parku v Lúčkach

Aqua-Vital Park v Lúčkach je otvorený celoročne v nasledovných časoch:

Vonkajšie bazény:

 • Máj – September 09.00.-21.00
 • Október – Apríl 12.00 – 21.00

 

Vnútorné bazény:

 • Pracovné dni 15.00-21.00
 • Sobota, Neďela, sviatok 12.00 – 21.00

 

Vzdialenosť od hotela: 28 km

Vaša rezervácia

Kontaktné informácie
Aby sme Vás mohli spätne kontaktovať, zanechajte nám, prosím, na Vás kontakt.
Polia označené hviezdičkou sú povinné