Rezervácia

Arrival date
Departure date

+421 911 611 386 e-mail

RAŠELINOVÝ OBKLAD

Rašelinové obklady sú v dnešnej dobe veľmi obľúbeným typom lokálnej termoterapie. Táto rašelinová terapia je veľmi často využívaná vďaka liečivému účinku prírodného zdroja. Hlavnou výhodou, ktorú rašelinové zábaly využívajú, je pomalšie a tým pádom tiež postupnejšie uvoľňovanie tepla z rašelinových zábalov.

Rašelinové obklady je vhodné aplikovať po vyšetrení a zhodnotení vášho zdravotného stavu lekárom, a to aj u pacientov s kompenzovaným obehovým ochorením. Rašelinové obklady, ktoré majú väčšinou teplotu okolo 44 ° C, pôsobia okamžitým analgetickým účinkom a výrazne zlepšujú pohyblivosť. Doba aplikácie zábalov je okolo 20 minút.

Lokálne účinky rašelinových obkladov sú predovšetkým zvýšené prekrvenie organizmu, uvoľnenie zvýšeného svalového napätia, povzbudenie imunitných reakcií a v neposlednom rade zmäkčenie väziva. Vďaka termoterapii pomáhajú rašelinové obklady predovšetkým pri liečbe ochorení dýchacích ciest, chorobách tráviaceho ústrojenstva, chorobách pohybového systému zápalového, degeneratívneho a poúrazového pôvodu a často sa rašelinové obklady využívajú na liečbu gynekologických a neurologických chorôb.


OBKLAD ZO VČELIEHO VOSKU

Teplý voskový obklad podporuje vyváženie činnosti metabolizmu. Prostredníctvom savého účinku uvoľňuje kŕčové stavy. Včelí vosk, so svojím vysokým obsahom vitamínu A, podporuje látkovú výmenu buniek. Po aplikácii obkladu sa doporučuje postihnuté miesto ošetriť telovým (jojobovým) olejom.

Teplý obklad s obsahom včelieho vosku sa doporučuje pri chronických stavoch reumatického pôvodu, artróze, svalovej kontraktúry, bolesti kĺbov a chrbtice, obezite, celulitíde, vhodné pre zvýšenie lokálneho prekrvenia.

Nesmie sa používať pri precitlivenosti na teplo, pri opuchoch neznámeho pôvodu, alergii na včelí vosk, pri akútnych zápaloch močových ciest, pri tehotenstve, dekompenzovaných kardiologických ochoreniach, otvorených poraneniach kože, krvácaní, horúčkovitých stavoch, pri ťažkých zápalových a iných akútnych ochoreniach kože, ako aj pri ťažkých obehových poruchách.

Obklad sa aplikuje na postihnuté miesto, ktoré sa následne prikryje tepelným nosičom.

ProcedúraDĺžka trvaniaCena
Obklad zo včelieho vosku25 min.15,00 €
Rašelinový obklad25 min.15,00 €

Vaša rezervácia

Kontaktné informácie
Aby sme Vás mohli spätne kontaktovať, zanechajte nám, prosím, na Vás kontakt.
Polia označené hviezdičkou sú povinné