Rezervácia

Arrival date
Departure date

+421 911 611 386 e-mail

Prípravy na Svetový pohár žien v Jasnej vrcholia

V Jasnej sa čoskoro prepíše novodobá lyžiarska história. Po viac ako tridsiatich rokoch sa tu vracia Svetový pohár žien v alpských disciplínach. Podujatie roka sprevádzajú prísne organizačné pravidlá.

Slovensko budú v sobotu 5. marca a nedeľu 6. marca v Nízkych Tatrách reprezentovať skúsená lyžiarka Veronika Velez – Zuzulová a rodáčka z Liptova Petra Vlhová, ktorá pred tromi rokmi získala v Jasnej titul juniorskej majsterky sveta. Nielen ich výkony budú môcť diváci sledovať z platenej diváckej zóny v cieľovom areáli v lokalite Biela Púť – Koliesko. Majitelia skipasov môžu výkony pretekárok vidieť zo štartu na Lukovej alebo zo Ski stagu na Priehybe. Návštevníci bez zakúpenej vstupenky a skipasu uvidia dianie na svahu z Central stagu pri Happy Ende, alebo vďaka veľkoplošnej obrazovke na Pisten bully stagi na Bielej Púti. Začiatok pretekov je naplánovaný vždy v raňajších hodinách o 10:30 hod. a popoludní o 13:30 hod.

Organizovanie dopravy v Demänovskej doline

Počas pretekov bude doprava v Demänovskej doline organizovaná. Do doliny sa dostanete len vďaka parkovacej karte, ktorú vám hotel zasielal v predstihu. Vstup do doliny s aktuálnou parkovacou kartou je možný v sobotu a v nedeľu výhradne v časoch do 6:30, od 14.00 do 16.00 a od 19.00 hod.

Počas soboty a nedele zabezpečia pravidelné spojenie s dejiskom pretekov v Jasnej alebo mestom Liptovský Mikuláš bezplatné hotelové skibussy a kyvadlová doprava.

Lanovky a zjazdovky
Počas víkendových dní lanové dráhy predĺžia zo severnej aj južnej strany Chopku prevádzkovú dobu od 7:30 do 17:00 hod. Lyžiari so zakúpenými skipasmi sa budú môcť s menšími obmedzeniami lyžovať až na 45 km zjazdoviek.

Sprievodný program už od piatka

Sprievodný program pretekov odštartuje už v piatok 4. marca o 8:00 hod. V predvečer prvého dňa pretekov vystúpi v Happy Ende počas Welcome party dvojica Rytmus a Dara Rolinc. Diváci sa môžu počas víkendu tešiť na kopec súťaží, moderátorských vstupov, fashion show a známe mená ako Majk Spirit, DJ EKG či DJ Lieskovský.

O dianie v stredisku neprídu ani diváci v Liptovskom Mikuláši. Jednu z Fun zón totiž organizátori umiestnia priamo v centre mesta s priamym prenosom a sprievodným programom. V nedeľu večer vystúpia kapela Ploštín Punk a raper EGO.

Vaša rezervácia

Kontaktné informácie
Aby sme Vás mohli spätne kontaktovať, zanechajte nám, prosím, na Vás kontakt.
Polia označené hviezdičkou sú povinné