Rezervácia

Arrival date
Departure date

+421 911 611 386 e-mail

Majstrovstvá Európy v Liptove rozhodnú o miestenkách na Olympijske hry

Pod jedno z najvýznamnejších športových podujatí roka v Liptove sa už čoskoro podpíše vodný slalom. Areál Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši bude 13. – 15. mája hostiť Majstrovstvá Európy (ME) s medzinárodnou účasťou 280 pretekárov z 31 krajín Európy. 

Preteky európskeho formátu sa na liptovský kanál vracajú po deviatich rokoch. Minuloročný športovo aj divácky úspešný Svetový pohár dal jasný signál, že Liptovský Mikuláš si s organizáciou európskych či svetových podujatí ľahko poradí.

Šampionát vo vodnom slalome má pre krajiny starého kontinentu mimoriadnu dôležitosť aj preto, že miestenky na Olympijské hry v Rio de Janeiro sú stále voľné. V slovenskej reprezentácii si isté miesto vyjazdil iba Matej Beňuš (C1). Ďalšie tri miestenky sú zatiaľ otvorené. V Kategórii C2 sú najväčšími favoritmi bratranci Škantárovci. V K1 žien má najväčšie šance Jana Dukátová, ale ani Elena Kaliská nie je mimo hry. V K2 mužov sa pobijú traja vyrovnaní pretekári Jakub Grigar, Martin Halčin a Andrej Málek. Každý z nich sa môže dostať na olympiádu. Rozhodne sa o tom práve v Liptovskom Mikuláši.

Ani tento raz nebude chýbať priamy prenos na obrazovkách verejnoprávnej televízie RTVS a Eurosportu. Slávnostné otvorenie Majstrovstiev Európy sa bude konať v areáli vodného slalomu v Liptovskom Mikuláši vo štvrtok 12. mája o 19:00 hod.

Program:
Štvrtok 12. 5. 216
19:00 slávnostné otvorenie pretekov, areál Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši

Piatok 13.5.2016
9:00 kvalifikácie

Sobota 14.5.2016
9:00 semifinálové a finálové jazdy, kategórie C1M, C1Ž, K1M,

Nedeľa 15.5.2016
8:30 semifinále a finále K1Ž a C2M, hliadky

Po individuálnych pretekoch prebehnú vždy ešte preteky hliadok kategórií, ktoré mali v ten deň semifinále a finále.

Vaša rezervácia

Kontaktné informácie
Aby sme Vás mohli spätne kontaktovať, zanechajte nám, prosím, na Vás kontakt.
Polia označené hviezdičkou sú povinné