Rezervácia

Arrival date
Departure date

+421 911 611 386 e-mail

Liptov, to je relax na zemi, vo vode i vo vzduchu

Demänovská dolina je nevyčerpateľným zdrojom turistických miest a chodníkov. Vyberte sa na prechádzku okolo Vrbického plesa (10 min. autom), ktoré je jediným ľadovcovým pozostatkom v Nízkych Tatrách. Odpočívadlo, lavičky a detské ihrisko v okolí plesa ponúkajú príjemnú asi polhodinovú prechádzku.

Ľahšiu túru absolvujete i návštevou Symbolického cintorína obetiam Nízkych Tatier. Dostanete sa k nemu z Bielej púte (do 10 min. autom). Tu odbočíte pri kríži z hlavnej cesty a vyberiete sa nenáročným chodníkom označeným žltou farbou. Po asi 10 minútach sa dostanete k Pamätníku Jána Švermu, po ďalších asi 25 minútach k symbolickému cintorínu. Po ceste je vybudovaná vyhliadková veža s výhľadmi na Chopok.

Turistiku v spojení s históriou nájdete aj pri zrekonštruovaných partizánskych bukroch v Krčahove. Tzv. zemľanky sú pamiatkou na slovenských partizánov z II. sv. vojny. Najkratšia trasa k nim vedie od nástupnej stanice Lúčky smerom na Krakovu hoľu. Chôdzou sa ku nim dostanete za asi 45 – 60 min. Trasu je možné prejsť aj na bicykloch.

Zdatnejší turisti sa môžu vybrať na asi 4-hodinovú túru z Chopka cez sedlo Poľany na tri vody a Bielu púť. Ľahšia hrebeňová túra ponúka výhľady do Domänovskej doliny a na Liptovskú Maru. Cesta vedie z vrcholu Chopka (lanovkou Funitel) po červenej turistickej značke cez Dereše do sedla Poľany. V sedle odbočíte vpravo na žltú turistickú značku smerom na Tri Vody a pokračujete po žltej značke až sa dostanete na Bielu púť.

Príjemná „hrebeňovka“ vás čaká i cestou na Ďumbier. Z vrcholu Chopka (lanovkou Funitel) vyrazíte po červenej turistickej značke popri Kamennej chate, cez Demänovské sedlo a Krúpovu hoľu až na Ďumbier (2043 m n. m). Späť sa vrátite tou istou trasou. Cesta trvá približne 4 hod.

Pútavým turistickým cieľom je i náučný chodník Demänovská dolina. Stredne náročnú túru dlhú 13 km prejdete za asi 4,5 hod. Na ceste sprevádza turistov 12 informačných panelov. Túra sa začína pri Vrbickom Plese, smerom na Otupné a Tri Vody. Odbočíte doľava na červenú turistickú značku na Brhliská, prejdete Pod Orlou skalou a ďalej strmším chodníkom na Lukovú. Následne cesta klesá k Peknej vyhliadke a traverzuje až k rázcestiu v Širokej doline. Pokračuje vľavo po zelenej turistickej značke až na Lúčky.

Vaša rezervácia

Kontaktné informácie
Aby sme Vás mohli spätne kontaktovať, zanechajte nám, prosím, na Vás kontakt.
Polia označené hviezdičkou sú povinné