Rezervácia

Arrival date
Departure date

+421 911 611 386 e-mail

Festival Východná bude opäť oslavou slovenského folklóru

Prvý júlový víkend bude na Liptove tradične patriť najväčšiemu slovenskému folklórnemu festivalu VÝCHODNÁ. Medzinárodnú oslavu tradícií a ľudovej kultúry bude obec Východná hostiť od štvrtka 30. júna do nedele 3. júla 2016. Asi 1400 účinkujúcich v desiatkach autorských programov sa opäť postará o dych berúce vystúpenia a neopakovateľnú atmosféru v prostredí nielen domáceho folklóru. Lúčnica ani SĽUK nebudú chýbať ani tento rok.

Festival vo štvrtok 30. júna o 20:00 hod. programovo odštartuje slovenská klasika Zmierenie alebo dobrodružstvo pri obžinkoch z dielne činohry Slovenského národného divadla v réžii Juraja Nvotu. V hre sa predstavia známi herci Marián Geišberg, Petra Vajdová, František Kovár, Jana Oľhová a ďalší.

Nosné tri dni festivalu budú spleťou tanečno – speváckych vystúpení, workshopov, interaktívnych zážitkových programov, remeselných tvorivých dielní ako i programov pre deti. V piatok 1. júla o 20:15 hod. festival oficiálne otvorí predstavenie na veľkej scéne s názvom Chlebom a soľou, v ktorom sa predstavia súbory z Peru, Gruzínska, Bulharska, Ukrajiny a 14 jednotlivcov a súborov zo Slovenska.

V sobotu 2. júla sa môžete tešiť na Školičku tanca, tanečné domy so slovenskými ale aj zahraničnými inštruktormi a divácky pútavý sprievod obcou Východná o 14:00 hod., v ktorom sa predstavia všetci zúčastnení účinkujúci. Hlavný večerný program bude na veľkej scéne patriť Príbehom od Čierneho mora – zahraničné súbory prinesú príbehy zo života ľudí blízkych aj vzdialených kultúr v podobe jednoduchých piesní aj náročných tancov.

V nedeľu 3. júla o 12:15 hod. príde tanečná skupina z kanadského Toronta presvedčiť divákov, že je hodná nosiť meno Východná. O 14:30 hod. na veľkej scéne uvidia diváci galaprogram 62. ročníka Východnej – Každú chvíľku ťahá Pílku, kde vystúpia zvučné mená jednotlivcov a folklórnych súborov zo Slovenska.

Vaša rezervácia

Kontaktné informácie
Aby sme Vás mohli spätne kontaktovať, zanechajte nám, prosím, na Vás kontakt.
Polia označené hviezdičkou sú povinné